تبلیغات
پژوهشکده مجازی طراحی صنعتی ایران - مطالب خرداد 1394
 

ابداع حجاب خُنک با فن‌ آوری پیشرفته


احمد غانم مخترع ۲۲ ساله مسلمان اهل.....

به نقل از "ندای یک بسیجی": احمد غانم مخترع ۲۲ ساله مسلمان اهل آمریکا نوعی روسری و لباس برای زنان مسلمان ساخته و خودش معتقد است آنها دیگر نباید نگران بیرون رفتن در هوای گرم باشند. این پوشش که با کمک فن آوری پیشرفته لباس شنا و همچنین پوشش آتش نشانان ساخته شده، رویای بسیاری از بانوان مسلمان را در روزهای گرم سال به واقعیت تبدیل کرده است. احمد گفته من دوست داشتم کاری کنم تا زندگی باحجاب برای زنان مسلمان کمی راحت تر باشد. او افزوده همیشه می خواستم هدیه ای به بانوان محجبه بدهم که فکر می کنم توانستم این کار را به سرانجام برسانم.

این فن آوری که Cool Dry نام دارد مورد تائید نایک و Under Armour نیز قرار گرفته و محیط سر و بدن زنان مسلمان را ۷ تا ۱۰ درجه خنک تر از حجاب معمولی می کند.

غانم که دو سال روی این پروژه کار کرده از نوعی نایلون با فن آوری بالا در ساخت این پوشش استفاده کرده که قادر است ۸۰ درصد از گرمای محیط را بگیرد. این پوشش کاملاً ضدآب و مقاوم در برابر اشعه یو وی است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


شنبه 30 خرداد 1394 :: نویسنده : سزیبل سزیبل
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


جمعه 29 خرداد 1394 :: نویسنده : سزیبل سزیبل
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 27 خرداد 1394 :: نویسنده : سزیبل سزیبل
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دوشنبه 18 خرداد 1394 :: نویسنده : سزیبل سزیبل
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دوشنبه 11 خرداد 1394 :: نویسنده : سزیبل سزیبل
دانلود مقاله طراحی روستائی مشارکت و توسعه پایدار

http://www.sid.ir/fa/VEWSSID/J_pdf/110000138913201.pdf

------------------------------------------------------
روستای موردراز در فاصله 2000متری! شهر سوق از توابع شهرستان کهگیلویه(دهدشت) در استان کهگیلویه و بویراحمد واقع گردیده است. این روستا فاقد آب، برق، مدرسه، پل ارتباطی، جاده ، امکانات بهداشتی و..، بعد از گذشت 35 سال از انقلاب هنوز با امکانات ابتدایی و اولیه هر ساله با محاصره و طغیان رودخانه و خشم طبیعت بی رحم دست و پنجه نرم می کنند.
http://www.mashreghnews.ir/fa/news/369736/%D8%B1%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D9%88%D9%82-%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%AD%D8%B1%D9%88%D9%85%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

گذری بر روستاهای زیبا و روستاهای محروم ایران

  

کلیک کنید

http://heita.ir/1392/11/20/%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%8A-%D8%A8%D8%B1-%D8%B1%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%B2%D9%8A%D8%A8%D8%A7%D9%8A-%D8%A7%D9%8A%D8%B1%D8%A7%D9%86-3/
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دوشنبه 11 خرداد 1394 :: نویسنده : سزیبل سزیبل
آقای خامنه ای بهترین آدمی بود که با چشم خودم تو همه عمرم دیدم تا به حال

مثل نورافکن نورانی بود مجلس دیدارش شبیه مجلس دیدار رسول الله (ص) بود انگشتر سلیمانی اش می درخشید و شیرینی و بلاغت و ساده گی اش و سخنش علی وار بود و اضطراب قبل از دیدنش شبیه اضطراب انتظار دیدن مهدی (عج) وقتی دیدمش خوشحال بودم وقتی که رفت غمگین شدم  اما شب که رفتم خونه دلم براش تنگ شد از هسته ای حرف میزد اما من دائما تو این فکر بودم که هسته اصلی ما که به دورش می گردیم محکم و پرجاذبه تا کشورمون محکم و موفق بمونه خودشه امام خامنه ای نائب حقیقی حضرت صاحب زمان (عج)
حسودش کور بشه و دشمن و بدخواهش نابود


۰۰۰۷۳۶۷


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دوشنبه 11 خرداد 1394 :: نویسنده : سزیبل سزیبل

نقابها در خانه کنار می روند ...

مصاحبه با مهندس مهدی اصل فلاح در خصوص طراحی داخلی منازل


این روزها خیلی از ما در انتخاب یک طراحی درست و آرامش بخش برای خانه هایمان دچار سردرگمی شده ایم . از یک سو چیدمان پر زرق و برق غربی و از سوی دیگر توجه به ریشه ها وفرهنگ ایرانی اسلامی ، در این خصوص ما را بر سر دو راهی قرار داده است . به دنبال نظرسنجی برگزار شده در رابطه با میزان ایرانی بودن چیدمان منازل ما ، بخش خانه ی تبیان بر آن شد تا با گفتگو با مهندس مهدی اصل فلاح ، عضو هیات علمی دانشگاه هنر تهران به سوالات شما در این خصوص پاسخ دهد.

1.آقای مهندس همانطور که مطلع هستید کارشناسان ، امروزه برای طراحی داخلی منازل ، سبک های مختلفی را پیشنهاد می کنند . سبک هایی مثل : کلاسیک، مدرن، تلفیقی، اروپایی، ایرانی . به نظر شما اصلا انتخاب یک سبک خاص برای چیدمان منزل مساله ای حایز اهمیت است ؟

مهندس مهدی اصل فلاح

سبک ، لباس یک تفکر و رویکرد خاص به طراحی محسوب می شود و از نظر بنده تمرکز بر آن خطر سطحی نگری و نگاه صرفا استایلیستی در طراحی را به دنبال دارد. در طراحی داخلی آن چیزی که اصالت دارد کانسپت و ایده که بیانگر تفکر و فلسفه یک طرح و نیز «راه درست» حل آن صورت مسئله طراحی هستند، می باشند.

اجازه بدهید با یک مثال این مسئله رو بهتر و کامل تر باز کنم؛ تصور کنید قرار است که یک منزل مسکونی را طراحی کنیم. در مرحله اول از فرایند طراحی، باید از میان بی شمار راه هایی که برای طراحی آن منزل مسکونی وجود دارد، یک راه درست و بهینه انتخاب شود. فرض کنید که ما تصمیم می گیریم که طرح آن فضای مسکونی بیش از هر نکته دیگر، بیانگر و انتقال دهنده حس آرامش باشد.

در واقع در این پروژه طراحی، کانسپت ما «آرامش بخشی» خواهد بود. حالا بر مبنای این کانسپت باید به یک ایده اجرایی دست پیدا کنیم. با مطالعه و بررسی بیشتر درمی یابیم که استفاده از طرح های کمینه گرا، می تواند ما را در بخشیدن آرامش بیشتر به ساکنین آن فضای مسکونی، یاری رساند. بنابراین طرح کلی فضا، کف سازی، دیوارسازی، سقف سازی، نورپردازی، طراحی یا انتخاب مبلمان و الحاقات فضا و تمام فعالیت های نظیر آن ها بر مبنای راهکارهای سبک کمینه گرایی یا می نیمالیزم انجام خواهد شد. بنابراین استفاده از سبک طراحی، باید نتیجه یک فلسفه یا کانسپت غنی باشد تا اصالت لازم را داشته باشد و در غیر آن صورت ممکن است طراح را به بیراهه رهنمون سازد و منجر به طراحی یک طرح «ناهمگون» گردد. حال تصور کنید که ما در فرایند مطالعات طراحی همان پروژه ای که به آن اشاره شد، به این نتیجه برسیم که کانسپت طراحی فضا «سنت گرایی و توجه به الگوهای بومی» باشد؛ در آن صورت ممکن است که ما از راهکارهای یک سبک طراحی دیگر که تناسب بیشتری با کانسپت پروژه داشته باشد، استفاده کنیم.


ادامه در ادامه مطلب ........ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


   
کسب مقام نخست هفتمین کنگره پیشگامان پیشرفت توسط دانشجویان کارشناسی ارشد طراحی صنعتی دانشگاه الزهرا (س)

                                                                                                                                                 http://uupload.ir/files/fd2_n.jpg

روز پنجشنبه 31 اردیبهشت ماه 1393 در شب جشن میلاد امام حسین(ع) دانشجویان انسیه قربانی پور و فهیمه السادات آذرگون دانشجویان کارشناسی ارشد طراحی صنعتی دانشگاه الزهرا(س) با ارائه مقاله ای در هفتمین کنگره پیشگامان پیشرفت که از سوی سازمان الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت  در محل همایش های کتابخانه ملی ایران برگزار گردید و در رقابتی میان حدود 40 مقاله موفق به کسب عنوان نخست مقاله برگزیده، دریافت نشان کنگره ، جایزه نقدی و لوح تقدیر شدند.    
http://uupload.ir/files/qy04_img1093a.jpg    http://uupload.ir/files/aq8w_img_0001.jpg

این مقاله که با عنوان "جایگاه طراحی صنعتی در مهندسی فرهنگ و مهندسی فرهنگی در ایران"  ارائه گردید حاصل فعالیت پژوهشی کلاسی مربوط به درس علوم و فنون جدید  به راهنمایی استاد محترم سرکار خانم دکتر نسرین مقدم انجام شده و خلاصه ای از آن به دبیرخانه این کنگره ارسال گردید و پس از پذیرش در گنگره به صورت شفاهی ارائه گردید.

http://uupload.ir/files/slw_untitled.jpgjj.jpg

http://uupload.ir/files/l514_untitled.jpg

http://uupload.ir/files/y2tj_untitled.jpgjj.jpg,nlk.jpg

طی این مقاله رشته طراحی صنعتی و رشته  مهندسی فرهنگ  به عنوان جدیدترین گرایش رشته طراحی صنعتی به جامعه متخصصی که مسئولیت طراحی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت را بر عهده داشتند معرفی گردیده  و نظرات چند تن از نخبگان طراحی صنعتی در خصوص مسئله فرهنگ در طراحی صنعتی مانند آقایان دکتر علیرضا اژدری ، مهندس مهدی اصل فلاح و سرکار خانم دکتر نیلوفر شادمهری منتقل شده و ارتباط میان این دو مقوله تبیین گردیده و  با  ارائه مثال هایی از محصولات ضد فرهنگ و فرهنگ ساز بیان شد که با استفاده از قابلیت های رشته طراحی صنعتی در طراحی محصولات، مصنوعات و محیط می توان راهکار عملی و اجرائی در حل مسائل فرهنگی و به دنبال آن حل مسائل اجتماعی و اقتصادی کشور ارائه داده و به اجرا رسانید.

شایان ذکر است که این دانشجویان عامل موفقیت خود را پس از یاری خداوند راهنمایی استاد محترم سرکار خانم دکتر  نسرین مقدم عضو هیئت علمی گروه طراحی صنعتی دانشگاه تهران و بهره گیری از محضر درس روش تحقیق استاد محترم جناب آقای دکتر سیدرضاحجازی عضو هیئت علمی و معاون پژوهشی دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران می دانند.

http://uupload.ir/files/pnfg_2.jpg

http://uupload.ir/files/a050_3.jpg
http://uupload.ir/files/y8e9_1.jpg


سایت کنگره کلیک کنید  http://www.kpip.ir


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

نکته‌ای دلکش بگویم خال آن مه رو ببین

عقل و جان را بسته زنجیر آن گیسو ببین

عیب دل کردم که وحشی وضع و هرجایی مباش

گفت چشم شیرگیر و غنج آن آهو ببین

حلقه زلفش تماشاخانه باد صباست

جان صد صاحب دل آن جا بسته یک مو ببین

عابدان آفتاب از دلبر ما غافلند

ای ملامتگو خدا را رو مبین آن رو ببین

زلف دل دزدش صبا را بند بر گردن نهاد

با هواداران ره رو حیله هندو ببین

این که من در جست و جوی او ز خود فارغ شدم

کس ندیده‌ست و نبیند مثلش از هر سو ببین

حافظ ار در گوشه محراب می‌نالد رواست

ای نصیحتگو خدا را آن خم ابرو ببین

از مراد شاه منصور ای فلک سر برمتاب

تیزی شمشیر بنگر قوت بازو ببین


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پژوهشکده مجازی طراحی صنعتی ایران
فلک را سقف بشکافیم و طرحی نو در اندازیم
درباره وبلاگ

من یک نویسنده نسبتا گمنام، مهندس کشاورزی گرایش خاکشناسی دانشگاه گیلان و دانشجوی کارشناسی ارشد طراحی صنعتی دانشگاه الزهرا(س)

قصد دارم اینجا به یاری خدا مرکز مجازی پژوهشی با این اهداف طراحی کنم

1. جمع آوری و ارائه مطالب، مقالات و منابع مورد نیاز در زمینه طراحی صنعتی

2. معرفی مراکز آموزشی تخصصی و کاربردی در ارتباط با طراحی صنعتی

3. ایجاد ارتباط منسجم تر و وسیع تر و پربازده تر مجموعه دانشگاهی طراحی صنعتی با مجموعه صنایع تجربی و سنتی بومی و بومی سازی این رشته در ایران

4. گاهی مطالب مورد علاقه ام رو هم می نویسم چه اشکالی داره طراحی صنعتی به همه چی ربط پیدا می کنه

مدیر وبلاگ : سزیبل سزیبل
مطالب اخیر
نویسندگان
برچسبها
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

سازمان بسیج مهندسین صنعتی

آپلود عکس | آپلود | سایت آپلود عکس | اپلود عکس" width="106" alt="وبلاگ طراحی صنعتی " height="160">

وبلاگ طراحی صنعتی محب آیدی

منتظران فرج

آیه قرآن
mahak charity

بنر حمایت از کودکان سرطانی محک

وصیت شهدا
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by web-abzar.ir
مرگ بر آمریکاسایت شهید حاج احمد کاظمی
لوگوی ما

آپلود عکس | آپلود | سایت آپلود عکس | اپلود عکس" width="480" alt="اداره کل مالکیت صنعتی " height="640">

دریافت کد آهنگ

خطاطی نستعلیق آنلاین